• SCKiS06.JPG
  • SCKiS03.jpg
  • SCKiS04.jpg
  • SCKiS05.JPG
  • SCKiS02.jpg
  • SCKiS01.jpg

Zespół ludowy SwojakiZespół ludowy SWOJAKI powstał wiosną 2016 r., a zadebiutował w czerwcu 2016 r. na XXII Zjeździe Sołtysów w Wąchocku.

Próby zespołu odbywaja się we wtorki o godz. 17:30 w świetlicy SCKiS w Strawczynku.

Zespół prowadzi Zdzisław Nowak.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na próby i do wstąpienia do zespołu.

 

Orkiestra Dęta w StrawczynieOrkiestra Dęta w Strawczynie została założona we wrześniu 2008 r. i aktualnie liczy ponad 20 muzyków, wśród których są zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Zajęcia prowadzi kaplemistrz Katarzyna Klusek.

Orkiestra ma na swoim koncie wiele występów na uroczystościach lokalnych, gminnych, powiatowych, czy wojewódzkich. Różnorodny repertuar sprawia, że muzycy uświetniają swoimi występami zarówno uroczystości kościelne, jak i święta państwowe, lokalne festyny, czy zawody sportowe.

Orkiestra Dęta w Strawczynie stale czeka na nowych adeptów. Mile widziane są osoby grające na instrumentach, ale nie jest to warunek konieczny. Uczymy gry na klarnecie, trąbce, saksofonie, althornie, puzonie, tubie i instrumentach perkusyjnych. Zapraszamy dzieci w wieku od 10 lat, młodzież i osoby dorosłe. Próby Orkiesty odbywają się we wtorki o godz. 17:00 i piątki o godz. 18:00 w sali Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, ul. Żeromskiego 16 (dawny GOK). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty gry na gitarze - SCKiS StrawczynZapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty nauki gry na gitarze prowadzone przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.
Zajęcia w świetlicy w Strawczynku prowadzi Aleksander Żmuda. Zapisy pod nr telefonu: +48 602 436 630.

Uczestnicy zajęć mają możliwość zaznajomić się z podstawami gry na gitarze oraz śpiewu. Poznają pięciolinię, gamę c-dur, nuty, budowę instrumentu oraz podstawowe chwyty.

OLIMPIC Dance StudioOLIMPIC Dance StudioZapraszamy wszystkich zainteresowanych (dzieci, dorosłych i młodzież) na warsztaty taneczne prowadzone przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym OLIMPIC w Strawczynku. Koszt: 40 zł za miesiąc.

Zajęcia prowadzi instruktor tańca Magdalena Wawrzeńczyk. Zapisy pod nr tel. +48 733 908 688.

 

 

UWAGA!  ZAJĘCIA W PRACOWNI CERAMICZNEJ JUŻ DOSTĘPNE .

Pracownia Ceramiczno-Plastyczna w StrawczynkuZapraszamy do Pracowni Ceramiczno-Plastycznej mieszczącej się w Strawczynku przy ul. Wojewódzkiej 39.

Na warsztaty zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe chcące pożytecznie spędzić czas wolny. Zachęcamy do udziału w warsztatach rodziców z dziećmi. Będzie to wspaniała okazja do wspólnej zabawy. Autorskie zajęcia rozwijają sprawność manualną, pozwalają odkryć talenty i zdolności artystyczne.

Na zajęcia należy się wcześniejszej zapisać. Do tej pory w pracowni powstało wiele okolicznościowych wyjątkowych prezentów i upominków dla babć, dziadków, ozdób choinkowych, mis i wazonów, ozdobnych bibelotów.

Więcej informacji pod nr tel. +48 691 343 410

Zajęcia prowadzi instruktor kultury Katarzyna Zapała

Poniedziałek: 16:00 - 17:00

Środa: 16:00 - 17:00

Samorządowe Centrum Kultury i Sportu

ul. Żeromskiego 16; 26-067 Strawczyn

NIP: 959-14-55-084

 41 303 86 35

 kultura@strawczyn.pl

Free Joomla! templates by AgeThemes